Program Ścieżek Biegowych jest ogólnopolskim projektem, skierowanym do wszystkich,  którym zależy na zdrowiu i prowadzeniu aktywnego trybu życia. Na 22 wyznaczonych trasach w 10 miastach Polski organizowane są regularne zajęcia biegowe, prowadzone przez ponad 30-osobową grupę wykwalifikowanych i zarazem doświadczonych trenerów. Wiedzą oni, jak systematycznie podnosić sprawność i wytrzymałość nawet najmniej „rozbieganych” uczestników treningów.


Bezpłatne spotkania odbywają się o ściśle wyznaczonych godzinach, z reguły 2 razy w tygodniu (jedne w dzień powszedni, drugie w weekend). Grupa zbiera się i kończy wspólne bieganie pod tablicą informacyjną akcji, usytuowaną na starcie każdej ścieżki. Uwaga, na Ścieżkach Biegowych nie tylko biegamy – to byłoby strasznie nudne… Dzięki nieformalnej atmosferze zajęć i ciekawym formom treningowym, nawet najbardziej nieśmiałe osoby czują się, jak u siebie!


Program Ścieżek Biegowych skierowany jest głównie do amatorów, ale pomaga też przygotować się bardziej ambitnym do pokonania dłuższych dystansów – nawet maratonu! W tym roku zajęcia są częścią krajowych przygotowań do największego biegu w Polsce – październikowego Biegnij Warszawo. Dlatego wspólne spotkania wzbogacane są o porady na temat prawidłowego żywienia i planów treningowych. Na bieganie zapraszani są specjalni goście, w  wybranych miastach uczestnicy zajęć będą mogli wziąć udział w Testach Coopera oraz bezpłatnych testowaniach najnowszego obuwia z kolekcji Nike Running.


W roku 2010 program Ścieżek Biegowych realizowany jest przez Klub Biegacza Tempo Warszawa. W każdym mieście w akcji pomagają i zgód na nią udzielają władze lokalne.


Partnerem sprzętowym programu jest firma Nike, która od 2005 roku rozpoczęła modę na bieganie w Polsce organizacją pierwszych Ścieżek Biegowych Nike oraz widowiskowych biegów masowych: Run Warsaw i The Human Race.


Oficjalną witryną komunikacyjną programu jest strona www.sciezki-biegowe.pl. Patronem medialnym Ścieżek Biegowych został portal bieganie.pl.


UWAGA! STARTUJEMY JUŻ 15-16 KWIETNIA NA ŚCIEŻKACH W CAŁEJ POLSCE.

SPRAWDŹCIE TERMINARZ ZAJĘĆ W DZIALE „GDZIE BIEGAMY?”.


—————————————————–


REGULAMIN ŚCIEŻEK BIEGOWYCH

1. Zajęcia na Ścieżkach Biegowych odbywają się cyklicznie, 1-2 razy w tygodniu.
2. Udział w zajęciach jest nieodpłatny.
3. Nie trzeba być obecnym na wszystkich treningach, choć zaleca się regularne uczestnictwo w zajęciach.
4. Zajęcia prowadzone są przez przeszkolonych trenerów, wyznaczonych do tego przez Organizatora
5. Podczas trwania zajęć ich uczestnicy powinni stosować się do zaleceń trenerów.
6. Zajęcia mają charakter praktyczny i ukierunkowane są na konkurencje biegowe, w tym również ogólne przygotowanie lekkoatletyczne.
7. Uczestnicy zajęć proszeni są o punktualne stawienie się w wyznaczonym miejscu spotkania na ścieżkach biegowych.
8. Zaleca się, aby uczestnicy treningów mieli obuwie sportowe i odzież przystosowaną do biegania oraz do aktualnych warunków pogodowych.
9. W treningach na Ścieżkach Biegowych mogą brać udział osoby, które ukończyły 16 lat. Osoby młodsze mogą wziąć udział w zajęciach tylko w towarzystwie pełnoletnich opiekunów.
10. Prowadzący ma prawo odmówić udziału w treningach osobom znajdującym się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.
11. Organizator nie zapewnia szatni ani opieki nad rzeczami osobistymi uczestników zajęć na Ścieżkach Biegowych.
12. Uczestnicy zajęć zobowiązani są do uszanowania miejsc odbywania treningów, jak również pracy prowadzących zajęcia.
13. Uczestniczy obowiązani są posiadać ważne ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, które powinni uzyskać we własnym zakresie.
14. Organizatorem Ścieżek Biegowych jest Klub Biegacza Tempo


—————————————————–


Jeśli macie pytania i jakiekolwiek wątpliwości związane z Programem Ścieżek Biegowych, skorzystajcie z Formularza umieszczonego w Dziale Kontakt.

Podaj dalej:
  • Facebook
  • Wykop
  • Twitter
  • MySpace
  • email
  • Print
  • PDF
  • Add to favorites
  • Google Bookmarks